Skip to main content

Upcoming coroner hearings

Updated: 27 July 2017

Please note:

  • Time indicates the start of court session and we are unable to guarantee timings of individual inquest hearings.
  • We cannot allocate specific times for most inquests heard on a documentary basis (documentary evidence with no witnesses attending). These will be heard before, between or after those inquests with witnesses attending.
  • Additional cases may be heard at short or no notice and cases may be withdrawn at short notice.

Hearing type key: W=Witness | D=Documentary | J=Jury | PIR=Pre-Inquest Review

Inquest Date

Time

Name

Age

Town of Residence

Hearing Type *

10 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  10.00 Ella POPLEY 18 Haywards Heath W
   Elise BURNHAM 68 Hindhead D
11 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  14.00 Wayne KELSEY 49 Cranleigh D
12 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
   Maire HELLYER 82 Horley D
13 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
   Douglas HALL 85 Camberley D
16 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
17 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
18 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
19 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
  10.00 Nicholas DAY 70 Ash Vale D
  10.00 Samantha SCOTT 47 Weybridge D
20 Oct 17 10.00 Anthony DAWSON 64 Epsom J
  10.00 Alex LOCKYER 45 Guildford W
23 Oct 17 10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
  14.00 Andrew POOLE 46 Farnham D
   Colin BROWN 80 Holmbury St Mary D
24 Oct 17 10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
25 Oct 17 10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
26 Oct 17 10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
  10.00 Sarah COULING 51 Woking D
27 Oct 17 10.00 Brian STROTTEN 26 Sutton J
30 Oct 17 10.00 David ROTHON 40 Basildon J
  10.00 Alex LOCKYER 45 Guildford W
31 Oct 17 10.00 David ROTHON 40 Basildon J
  10.00 Joanne BLACKWELL 50 Fleet D
01 Nov 17 10.00 David ROTHON 40 Basildon J
  10.00 Joanne BLACKWELL 50 Fleet D
02 Nov 17 10.00 David ROTHON 40 Basildon J
  10.00 Ronald FARRINGTON 85 Redhill W
03 Nov 17 10.00 David ROTHON 40 Basildon J
  10.00 Ronald FARRINGTON 85 Redhill W
06 Nov 17 10.00 Kirsty WALKER 26 Ashford PIR
08 Nov 17 10.00 Julien WARSHAFSKY 31 Woking D
  10.00 Barry MEAD 70 Caterham W
09 Nov 17 10.00 Lydia PARKER 65 Tadworth D
  10.00 Julien WARSHAFSKY 31 Woking D
  11.00 Glenis ADAMS 66 Feltham W
  14.00 Sylvia BRAVERY 71 Shere W
10 Nov 17 10.00 Terrence SMITH 33 Stanwell PIR
16 Nov 17 10.00 John MOORE 50 Godstone W
17 Nov 17 10.00 John MOORE 50 Godstone W
  10.00 Sean BENTON 20 Deepcut PIR
22 Nov 17 10.00 Lothar PASSON 67 Redhill W
  14.00 John COLLINS 69 Redhill W
23 Nov 17 10.00 Keith SCRIMSHAW 76 Witley W
28 Nov 17 10.00 Margaret SILVER 85 West Byfleet W
29 Nov 17 10.00 Margaret SILVER 85 West Byfleet W
30 Nov 17 10.00 Margaret SILVER 85 West Byfleet W
  10.00 Richard HILL 52 Walton on Thames W

Top